![](https://dimitriskairidis.gr/wp-content/uploads/2023/12/Αρχείο-εικόνας-WhatsApp-2023-11-29-στις-13.50.23_9d41c910-1024x770-1.jpg)
Ο νεοεκλεγείς Δήμαρχος Μυτιλήνης, κ. Παναγιώτης Χριστόφας, επισκέφθηκε τον Υπουργό Μετανάστευσης και Ασύλου κ. Δημήτρη Καιρίδη για μια συνάντηση γνωριμίας.
Ο κ. Καιρίδης υπογράμμισε τη σημασία που αποδίδει το Υπουργείο στις τοπικές κοινωνίες για την αποτελεσματική διαχείριση του μεταναστευτικού και το γεγονός ότι η Λέσβος βρίσκεται παραδοσιακά στη πρώτη γραμμή της μεταναστευτικής πίεσης.
Από την πλευρά του ο κ. Χριστόφας ανέπτυξε τις προτεραιότητες της δημαρχίας του ενώ ο κ. Καιρίδης τον διαβεβαίωσε ότι το Υπουργείο θα είναι αρωγός στην υλοποίηση τους, παραμένοντας πάντα δίπλα στους ακρίτες των νησιών μας, μέσα από σειρά αναπτυξιακών μέτρων.