Επισκέφτηκα τα γραφεία του ΑΣΕΠ, στους Αμπελόκηπους, και συζήτησα διεξοδικά με τον Πρόεδρό του, Αθανάσιο Παπαϊωάννου, για τη λειτουργία και τις προκλήσεις που αντιμετωπίζει ο οργανισμός και τον επικείμενο μεγάλο διαγωνισμό που έχει προκηρύξει (Προκηρύξεις ΑΣΕΠ). Η επιτάχυνση της διαδικασίας προσλήψεων μόνιμου προσωπικού στο Δημόσιο είναι προϋπόθεση για να αποδυναμώνονται οι όποιες δικαιολογίες (θεμιτές αλλά και εκ του πονηρού) για προσλήψεις ορισμένου χρόνου εκτός ΑΣΕΠ.
![](https://dimitriskairidis.gr/wp-content/uploads/2023/07/WhatsApp-Image-2023-02-15-at-17.09.57.jpeg)