Σήμερα έδωσα αίμα στην εθελοντική αιμοδοσία που οργάνωσε η Ένωση Αστυνομικών Υπαλλήλων Β/Α Αττικής. Η πρωτοβουλία της Ένωσης είναι αξιέπαινη και πολύ πετυχημένη. Οι ανάγκες για αίμα δεν σταματούν ποτέ, παραμένουν υψηλές, την ίδια ώρα που η αιμοδοσία έχει μειωθεί δραματικά λόγω της πανδημίας. Όσοι έχετε την ευκαιρία και μπορείτε, δώστε αίμα, σώζει ζωές.
![](https://dimitriskairidis.gr/wp-content/uploads/2023/07/WhatsApp-Image-2021-03-23-at-13.26.01-1024x766-1.jpeg)
Ταυτόχρονα, ενημερώθηκα από τον Διευθυντή της Διεύθυνσης Β/Α Αττικής, Ταξίαρχο Παναγιώτη Κολλιντζά, για τις προκλήσεις που αντιμετωπίζει η Ελληνική Αστυνομία στη βόρεια Αθήνα.
Στη φωτογραφία (από αριστερά) οι Κώστας Τσουμάνης, Πρόεδρος της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Β/Α Αττικής, Θεόδωρος Χαντζόπουλος, Οργανωτικός Γραμματέας της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Αστυνομικών Υπαλλήλων και ο Ταξίαρχος Παναγιώτης Κολλιντζάς, Διευθυντής της Δ/νσης Αστυνομίας Β/Α Αττικής.
![](https://dimitriskairidis.gr/wp-content/uploads/2023/07/WhatsApp-Image-2021-03-23-at-13.26.34-1024x768-1.jpeg)