Κάθε χρόνο, η χώρα μας εισάγει αίμα γιατί δεν επαρκεί αυτό που συλλέγουν οι εγχώριες μονάδες αιμοδοσίας. Είναι μία κατάσταση για την οποία δεν μπορούμε να περηφανευόμαστε. Ο λόγος είναι η έλλειψη πληροφόρησης που οδηγεί στην ευαισθητοποίηση. Κάθε υγιής ενήλικας μπορεί να δίνει αίμα 3 με 4 φορές το χρόνο – 4 φορές οι άνδρες, 3 οι γυναίκες. Θερμά συγχαρητήρια στον Σύλλογο Γονέων Κολλεγίου Αθηνών και Κολλεγίου Ψυχικού για την οργάνωση εθελοντικής αιμοδοσίας, χθες και σήμερα, στην οποία με χαρά συμμετείχα.
![](https://dimitriskairidis.gr/wp-content/uploads/2023/07/WhatsApp-Image-2022-12-01-at-11.08.41.jpeg)
![](https://dimitriskairidis.gr/wp-content/uploads/2023/07/team-photo.jpeg)